Běh, pořádaný účastníky vánočního pobytu slaňáků v Tanvaldu.
Konával se vždy 1.1., po obřadech na uvítanou nového roku, což bývá tak v 01:něco.
(Opilí povětšinou nejsme, neboť, jak se stalo jistou tradicí, po tréninku 30.12. už na vlastního Silvestra nemá nikdo na pití pomyšlení.)

Trať:

Běží se od horní skautské klubovny po cestě vedoucí nahoru na Špičák, jen od chvíle, kdy se napojí na silnici, se dále běží po silnici, a to až nahoru k restauraci, kde se závodníci dotknou kliky u dveří a běží stejnou cestou zpět.
(Dalšími informacemi o trati budu víceméně citovat Vítka D., který mi na mou žádost poslal mail.)
Délka tratě: cca 4km
Převýšení: cca 400m
Náročnost: středně těžká, při sněhu a náledí místy obtížná až nebezpečná

Historie závodu:

(Opět cituji z Vítkova mailu.) Silvestr 1996 - 1997, po půlnoci se bavil Filip s Kozlem, vzájemně se nějak vyhecovali k běhu na Špičák, Vítek se také přidal.

3) Vítek Dolejší 24:11

Běželo se na sněhu, proto jsou časy podstatně delší než za rok.
(Informace o časech a podmínkách běhu opět z Vítkova mailu.)
Ještě bych chtěl navíc poznamenat, že Vítek prý měl teplotu.

1998

1) Filip Dolejší 21:06
2) Honza Dolejší 21:15
3) Vítek Dolejší 21:45
4) Jirka Mírovský 23:44
5) Tač 24:45 (nikoliv 34:4-5, jak mu hádal Vítek :-)
Časy dalších závodníků jsou zapomenuty, ale běželi ještě:
Mára, Pišín, a dvojice holek: Zuzka + Hela, Ivana + Hanka.

Běželo se místy na sněhu, místy na holé zemi, byla tma jak v pytli a několikrát jsem se málem zabil, hlavně po silnici z kopce.

Ještě několik poznámek:
Filip Dolejší měl tretry.
Vítek neměl teplotu a se svým výkonem byl velmi spokojen (než zjistil časy svých bratrů). Pak byl smutný.
Tač dle vlastních slov hrozně upadl při běhu z kopce, takže proto ten čas.
Já jsem neupadl.
Časy měřil a zapisoval Jožan, ten papír se pak někam ztratil (nebo ho má pořád Jožan), takže časové údaje jsem čerpal opět z Vítkova mailu.
3.2.2000 jsem se dozvěděl, že onen papír s výsledky má doma Filip Dolejší, ale myslím, že není potřeba nějak výsledky doplňovat.

1999

Ročník 1999 skončil fiaskem. Pro běh nebyly dobré podmínky nejen sněhové, ale především náladové. Téměř nikomu se nechtělo nikam běžet, neběžci byli silně proti závodu, někteří běžci váhali, ale chyběla silná osobnost, která by rozhodla za ně.
Nakonec tedy běželi jen Vítek Dolejší s Filipem Dolejším. Závod byl ostatními ignorován. Když kluci doběhli, zjistili, že Filip si špatně zmáčknul stopky, takže vlastně nevědí, kdo byl lepší.
Jediný známý čas je tedy čas Vítkův, ale já ho neznám :-(.

Kdoví, jestli historie běhu na Špičák tímto skončí. Jestli za rok bude nálada nebo ne, těžko dneska říci. (Já osobně letos v Tanvaldu neměl náladu na nic.)