V Praze, 14.7.1999

Vážená paní/slečno Peteříková,

Jakožto správce počítačové sítě na katedře ÚFAL, MFF UK, dovoluji si Vás zdvořile upozornit, že disková kapacita našeho webovského serveru je omezená. Studentům a zaměstnancům je vyhrazeno určité místo pro umístění jejich internetovských stránek, které ovšem mají sloužit účelům vědeckým, tj. např. prezentaci vlastní vědecké či studijní práce.

Na zvyšování diskové kapacity věnuje fakulta ročně nezanedbatelnou finanční částku. Za to očekává seriózní přístup studentů a zaměstnanců a předpokládá, že místo jim poskytnuté využijí řádně, jak již bylo výše popsáno.

Při zběžné prohlídce obsazenosti a využitosti kont narazil jsem na hrubé porušování tohoto nepsaného pravidla u uživatele mirovsky, který diskovou kapacitu fakultou mu poskytnutou využívá, zdá se, k účelům čistě soukromým.

Jako doklad této skutečnosti přikládám výtisk jedné z podstránek domovské stránky uživatele mirovsky.

Věřím, že pochopíte, že podobné texty umístěné na oficiálním webovském serveru Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy Univerzity nejen že nepřispějí k dobrému jménu této instituce, ale zbytečně zabírají diskové místo, které by ostatní uživatelé mohli využít způsobem méně urážejícím.

Děkuji Vám za pochopení a věřím, že do budoucna omezíte své až pobuřující aktivity spojené s uživatelem mirovsky na minimum a zabráníte tak objevení dalších podobných textů na našem školním serveru.

Zdraví Vás

Pavel Strnad, správce sítě

strnad@ufal.mff.cuni.cz

P.S.: Vaši adresu jsem si dovolil získat z téhož zdroje.